Zdjęcia wykonałam w październiku 2019 r. |
Budynek powstał w latach 1936-1938 (UM Warszawa) lub w 1950 r.(sprzedający mieszkanie).
Od 2002 r. w budynku funkcjonuje Wspólnota Mieszkaniowa.
"Nieruchomość położona przy ul. Asfaltowej 2 obejmuje działkę
niezabudowaną oraz działkę zabudowaną. Na działce zabudowanej znajduje
się budynek, w którym są wyodrębnione samodzielne lokale mieszkalne.
Decyzją Hanny Gronkiewicz-Waltz z 30 grudnia 2010 r. ustanowiono prawo
użytkowania wieczystego gruntu niezabudowanego i gruntu zabudowanego na
rzecz następców prawnych dawnych właścicieli. Beneficjenci decyzji dot.
Asfaltowej sprzedali je najpierw prywatnej firmie, która odsprzedała je
dalej. Potem doszło jeszcze do szeregu innych transakcji." - Źródło (informacje z 2018 r.): https://www.radiomaryja.pl/informacje/warszawa-ul-asfaltowa-2-i-pulawska-137-pod-lupa-komisji-weryfikacyjnej/.Dalsze losy - Źródło: https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/dwie-reprywatyzacje-uniewaznione-wnioski-po-terminie-decyzje-na-zmarla-276503.
"W sprawie Asfaltowej 2 - jak poinformował wiceprzewodniczący komisji Sebastian Kaleta - komisja stwierdziła nieważność decyzji prezydenta Warszawy z 30 grudnia 2010 roku w zakresie części nieruchomości.
- Nieruchomość ta przez wiele lat znajdowała się pod zarządem Politechniki Warszawskiej, ale wskutek reprywatyzacji została przekazana osobo trzecim. Wątpliwość budziła kwestia terminu załatwienia sprawy. Mianowicie przez lata wszystkie organy twierdziły, że wniosek w tej sprawie został złożony po terminie, natomiast w 2010 roku urzędnicy tę nieruchomość wydali - powiedział Kaleta.
Zaznaczył, że sprawa Asfaltowej była skomplikowana - doszło do nieodwracalnych skutków prawnych, bo beneficjenci decyzji zwrotowej sprzedali lokale. Komisja musiała więc oceniać charakter dobrej i złej wiary beneficjentów i dalszych nabywców.
I tak komisja nakazała części z nich (Jerzemu Izraelowi Pilipskiemu, Evanowi Tudorowi Artro-Morrisowi i Conradowi Llewelynowi Artro-Morrisowi) zwrot na rzecz miasta stołecznego Warszawy "nienależnego świadczenia w kwocie po 625 tysięcy złotych" oraz "nabywcom w złej wierze Piotrowi Wocialowi oraz Dorocie Banach-Wocial zwrot łącznej kwoty 776 tysięcy złotych z tego samego tytułu".
- Komisja uznała, że Piotr Wocial i Dorota Banach-Wocial nabywając od beneficjentów w prawie użytkowania wieczystego działali w złej wierze - powiedział Kaleta.
Ponadto, jak dopowiedział, komisja stwierdziła, że decyzja ratusza została wydana z naruszeniem prawa, bo wniosek dekretowy został złożony po terminie i nie ustalono przesłanki posiadania. A co za tym idzie - nie było w przypadku Asfaltowej podstaw do ustanowienia prawa do użytkowania wieczystego nieruchomości."
Witaj, świetny blog , wybierasz ciekawe miejsca i świetnie opisujesz. W najbliższym czasie sam odwiedzę przedstawione przez Ciebie miejsca
OdpowiedzUsuńWitam i dziękuję.
Usuń